Ewangelizacja na rolkach? Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się że tak. Ksiądz Łukasz Brągiel oraz ksiądz Mariusz Uryniak stworzyli w Rzeszowie akcje pod nazwą RollerKat. Cotygodniowo w sobotę o 19.30 zbiera się grupa, która na rolkach przemierza ścieżki na Bulwarach, zachęcając do rozmów o wierze. Spotkanie rozpoczyna się przy fontannie na Bulwarach, gdzie zostaje wygłoszona krótka, ciekawa katecheza. Następnie wszyscy udają się na wspólny przejazd ścieżką nad Wisłokiem, zarówno osoby na rolkach jak i rowerach czy hulajnogach. Grupa jest bardzo widoczna i pozytywnie odbierana przez spacerujących ludzi.
Zachęcamy wszystkich gorąco do udziału w tych cotygodniowych spotkaniach, jest to nie tylko nietypowy sposób na ewangelizację uliczną, ale też okazja do wspólnego, sportowego spędzenia wolnego czasu.
Barbara Tęczar