Nauka jazdyRelaksRolkiWrotkiZdjęcia

W Rzeszowie powstanie pumptrack!

Znamy już listę projektów przyjętych do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok!☝️

Wśród nich znalazł się promowany przez nas Zespół Torów Rowerowych Pumptruck wraz z infrastrukturą towarzyszącą!

To dobra informacja także dla miłośników rolek, hulajnóg czy deskorolek, dziękujemy więc za każdy oddany głos!😁👍👏👏👏👏

Jak czytamy na stronie internetowej Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego:

Projekt zakłada budowę dwóch zapętlonych asfaltowych torów rowerowych typu Pumptrack na działce ewid. 1083/120 obr. 207. Jeden z nich o długości ok. 280 mb zajmujący powierzchnię ok. 2 000 m2 przeznaczony do mniej i bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych rowerzystów. Drugi zaś o długości ok. 60 mb o powierzchni ok. 300 m2 idealny do zabawy dla najmłodszych rowerzystów. Dodatkowo planowana jest budowa ok. 100 m2 placu odpoczynku wkomponowanego w istniejące zadrzewienie.
Położenie Pumptrack’a w okolicy stadionu Miejskiego „Stal”, przylegających do niego boisk sportowych, jak również bliskość ścieżki rowerowej w sposób naturalny wkomponuje się w przestrzeń publiczną i będzie stanowiło spójną całość. Realizacja przedmiotowej inwestycji wraz z odwodnieniem terenu działki pozwoli w pełni wykorzystać potencjał, tym samym poszerzając ofertę sportowo- rekreacyjną terenu Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ!

tagi
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.