Trasa 6

Malawa - Chmielnik - Wola Rafałowska

Tym razem znów wyjeżdżamy nieco za Rzeszów i zapraszamy Was na Magdalenkę! 
To pierwsze wzniesienie Pogórza Dynowskiego. Jej najwyższy punkt sięga 399 m n.p.m, co zapewnia niesamowite widoki nie tylko na Rzeszów (ok. 210 m.n.p.m).
Do niedawna miejsce to nie nadawało się do jazdy na rolkach ze względu na nawierzchnie (no chyba, że w SUV-ach). W ostatnich miesiącach pojawiło się tam jednak sporo nowego asfaltu i można zaplanować całkiem fajny wypad!
Poziom trudności

Średni

Długość trasy
w jedną stronę

ok. 6 km

Parkujemy np. obok kościółka pw. św. Marii Magdaleny i kierujemy się w stronę Woli Rafałowskiej. Trasa na początku jest płaska, później zaczynają się nie za duże, ale jednak podjazdy/zjazdy, więc to już opcja dla tych, którzy posiadają minimum podstawowe umiejętności hamowania i pewnie czują się na rolkach!
Jedziemy grzbietem Magdalenki (jakkolwiek to brzmi) W pogodny dzień można więc podziwiać wspaniałe widoki na północ (m.in. Łańcut, farma wiatrakowa obok Markowej) i na południe (Pogórze Dynowskie). W takim klimacie dojeżdżamy do końcowego przystanku PKS w Woli Rafałowskiej i dalej jedziemy oznaczoną Trasą Rowerową, prowadzącą do kościoła w tej właśnie wsi. Przed nami kolejne kręte, asfaltowe dróżki, widoki, zjazdy i podjazdy!
Po kilku kilometrach trafiamy na punkt widokowy z wiatą, w której można posiedzieć i odpocząć. Ostatni odcinek, czyli zjazd do Woli Rafałowskiej, polecamy tylko tym, którzy nie boją się prawdziwej prędkości na rolkach.
Jeśli jeździcie tylko rekreacyjnie to już sam widok nachylenia powinien Wam podpowiedzieć, że nie warto ryzykować! Odcinek ten ma ok. 6 km w jedną stronę (do wspomnianej wiaty).

Plusy 👍

  • cisza, spokój i ładne widoki,
  • równy asfalt
  • znikomy ruch pieszych
  • zróżnicowana trasa z licznymi zjazdami/podjazdami

Minusy 👎

  • trasa - choć urocza - nie dla początkujących (kilka szybszych zjazdów)
  • w wietrzne dni tam wieje jeszcze bardziej (jak to w górkach)