Trasa 5

Nowy Targ - Trstena

Jedni tam już byli, niektórzy o tym słyszeli, a pozostali powinni pojechać! Koniecznie! To trasa z dala od Rzeszowa, warto wpisać ją w grafik kilkudniowego wypadu. Tym razem zapraszamy na rolkostradę z Nowego Targu do słowackiej Trsteny!
Wraz z rolkowymi Przyjaciółmi, przejazd rozpoczęliśmy w lesie nieopodal Sądu Rejonowego przy ulicy Ludźmierskiej w Nowym Targu. Następnie wzdłuż drogi nr 957 śmignęliśmy w kierunku kolejnych punktów tej wyprawy.
Poziom trudności

Średni

Długość trasy
w jedną stronę

ok. 35 km

Trasa biegnie przez malownicze tereny miejscowości Ludźmierz, Rogoźnik, Czarny Dunajec i Podczerwone do granicy państwa. Jest bardzo dobrze oznakowana, nie sposób się zgubić.
Całość to asfaltowa ścieżka rolkowo-rowerowa. Co kilka kilometrów do dyspozycji rolkarzy i rowerzystów są zadaszone wiaty z ławkami – jest więc gdzie odpocząć i zjeść.
Jadąc w kierunku granicy czuć, że jest nieco pod górę! Albo inaczej…wracając da się zauważyć, że bardzo lekko (i szybciej!) się jedzie.
Ze względu na pogarszające się warunki i padający momentami deszcz byliśmy zmuszeni zawrócić dokładnie z polsko-słowackiej granicy, więc o słowackiej części trasy napiszemy innym razem.

Plusy 👍

  • bardzo dobre oznakowanie trasy
  • wiele miejsc do odpoczynku
  • trasa ciekawa i widokowa

Minusy 👎

  • trudno wypatrzeć na trasie choćby jednego toi-toi'a – faceci sobie radzą, panie mają trochę trudniej 😅