Trasa 3

Zaczernie - Nowa Wieś

To kolejna trasa, którą proponujemy Wam do zaliczenia na rolkach. Spodoba się ona szczególnie tym, którzy mają dość zatłoczonych, Olszynek, Bulwarów i Lisiej Góry.
Wrzucamy rolki do samochodu i kierujemy się przez ulicę Warszawską do Zaczernia. Tam mijamy cmentarz i parkujemy naprzeciwko obiektów Policji.
Poziom trudności

Łatwy

Długość trasy
w jedną stronę

ok. 9 km

Po założeniu rolek jedziemy w kierunki autostrady, skręcamy w pierwszą ulice w prawo i wzdłuż A4 – tzw. drogą techniczną – śmigamy cały czas przed siebie. Po ok. 2.5 km przecinamy główną drogę przez wieś i jedziemy dalej – w okolice cmentarza w Nowej Wsi.
Tu skręt w lewo (to już droga lokalna) przejazd pod autostradą i za szkołą znów w lewo. Po około 1 km dojeżdżamy do sklepu, za którym….tak, tak – znów skręcamy w lewo! Niedługo potem odmiana i tuż przed wiaduktem jedziemy w prawo, wracając tym samym na drogę techniczną autostrady.
Po prawej stronie, w całkiem niedużej odległości, znajduje się pas startowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka – nisko latające samoloty to całkiem niezła dodatkowa atrakcja i dla małych i dla dużych. W takim klimacie dojeżdżamy do wiaduktu nad autostradą i jego pokonanie kończy ten wariant trasy. To jednak nie musi być jej koniec.

Plusy 👍

  • trasa asfaltowa
  • niewielki ruch samochodowy
  • nawet w słoneczne i ciepłe dni nie ma takiego ścisku jak na Bulwarach czy Lisiej Górze
  • miejsce do zaparkowania w Zaczerniu lub w Nowej Wsi (obok cmentarza)
  • atrakcje lotnicze gratis

Minusy 👎

  • dwa podautostradowe przejścia dla zwierząt, za sprawą których na kilkunastometrowym odcinku drogi technicznej nie ma asfaltu (po prostu hamujemy i przechodzimy)