Trasa 9

Bratkowice - Rezerwat

To kolejny pomysł na oryginalną rolkową przejażdżkę! Tym razem zabieramy Was do Rezerwatu Przyrody Zabłocie! Pewnie od razu zapytacie: gdzie on jest? A jest on bliżej niż Wam się wydaje!
To Bratkowice, czyli dosłownie kilka kilometrów od Rzeszowa. Niedawno opisywaliśmy trasę w południowej części tej wsi, zwanej Dąbry, ta leży po stronie północnej.
Poziom trudności

Łatwy

Długość trasy
w jedną stronę

ok. 3.5 km

Z dojazdem na miejsce nie powinno być kłopotu – kierujcie się na tamtejszy zalew. Minus to kończący się na początku lasu asfalt, ale pokonujemy autem ok. 3 km niezbyt przyjaznej rolkom drogi i dojeżdżamy do równej nawierzchni. Do końca lasu jest jej około 3.5 km. Jeśli to dla Was za mało to możecie tam (to już Poręby Kupieńskie) skręcić w prawo i pojechać jeszcze kawałek – to jednak ślepa uliczka, którą trzeba się wrócić.
Druga opcja to szlak rowerowy do Kupna (zobaczycie oznakowanie przy drodze) Dojedziecie nim do Drogi Krajowej Nr 9 miedzy Widełką, a Kolbuszową. Krajówki już jednak nie polecamy, warto zawrócić i pośmigać po lesie!
Trasa łatwa, przyjemna, z jednym lekkim zjazdem/podjazdem. Jak sami zauważycie, chętnie wykorzystywana nie tylko przez rolkarzy, ale i biegaczy czy rowerzystów.

Plusy 👍

  • równa, asfaltowa nawierzchnia w otoczeniu lasu
  • niewielki ruch samochodów
  • trasa łatwa, poradzi z nią sobie każda osoba w miarę pewnie poruszająca się na rolkach

Minusy 👎

  • dojazd do asfaltowego odcinka od strony Bratkowic to dobry test zawieszenia, ale i cierpliwości
  • krótki odcinek, bo tylko 3.5 km w jedną stronę (czekamy na wyasfaltowanie reszty wspomnianej powyżej!)